Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Uroda
Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dobór odpowiednich okularów jest bardzo ważny nie tylko ze względów estetycznych, ale również ze względu na zdrowie naszych oczu. Kiedy decydujemy się na zakup nowych okularów, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak styl, rodzaj soczewek, ale także kształt naszej twarzy. W tym artykule omówię, jak dobrać okulary do kształtu twarzy, aby wyglądać dobrze i czuć się komfortowo.

Kształt twarzy to podstawowy czynnik, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze okularów. Istnieją cztery podstawowe kształty twarzy: okrągły, kwadratowy, sercowaty i owalny.

Okrągła twarz

Osoby z okrągłą twarzą charakteryzują się zaokrąglonym czołem i brodą oraz szerokimi policzkami. Dla takiej twarzy najlepsze będą okulary, które zrównoważą proporcje twarzy i wyostrzą jej cechy. Najlepszym wyborem będą okulary z prostymi liniami, które są szersze niż twarz i mają kwadratowy lub prostokątny kształt. Dzięki temu okulary optycznie wydłużą twarz i nada jej proporcjonalny wygląd.

Kwadratowa twarz

Kwadratowa twarz charakteryzuje się szeroką linią szczęki i czoła, oraz mocno zarysowanymi kośćmi policzkowymi. Dla takiej twarzy najlepiej wybrać okulary, które zmiękczy ostre linie twarzy. Najlepsze będą okulary o zaokrąglonych krawędziach i bardziej owalnym kształcie. Ważne jest, aby okulary były szerokie, aby zrównoważyć szerokość twarzy.

Owalna twarz

Owalna twarz jest proporcjonalna, z delikatnymi liniami i zaokrągloną szczęką. Dla takiej twarzy nadają się praktycznie wszystkie rodzaje okularów, zarówno te z kanciastymi, jak i zaokrąglonymi ramami. Wszystko zależy od preferencji modowych i stylu życia.

Trójkątna twarz

Trójkątna twarz charakteryzuje się szeroką linią czoła i węższą szczęką. Dla takiej twarzy najlepiej wybrać okulary, które przyciągną uwagę do dolnej części twarzy i zniwelują proporcjonalnie szerokość czoła. Najlepszym wyborem będą okulary o kształcie kociego oka lub okulary o przyciemnionych górnym części, aby odwrócić uwagę od czoła.

Należy pamiętać, że kształt twarzy to tylko jedna z wielu czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze okularów. Innymi ważnymi czynnikami są nasza osobowość, styl życia i indywidualne preferencje.

Jeśli chcesz wybrać odpowiedni model okularów dla siebie, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://blochoptyk.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak suplementy diety wspomagają proces redukcji tkanki tłuszczowej i budowę masy mięśniowej
Jak suplementy diety wspomagają proces redukcji tkanki tłuszczowej i budowę masy mięśniowej
Artykuł porusza tematykę suplementacji diety pod kątem wspomagania procesu redukcji tkanki tłuszczowej i budowy masy mięśniowej. Poznaj korzyści i zasady właściwego stosowania suplementów.
Szambo betonowe dla domu jednorodzinnego – czy to optymalne rozwiązanie?
Szambo betonowe dla domu jednorodzinnego – czy to optymalne rozwiązanie?
Szambo betonowe może być optymalnym rozwiązaniem dla domów jednorodzinnych, które nie mają dostępu do kanalizacji.
Zalety nowoczesnej księgowości online dla rozwoju twojej firmy
Zalety nowoczesnej księgowości online dla rozwoju twojej firmy
Odchodzimy od klasycznej księgowości, odkrywamy technologie cyfrowe. Poznaj przewagi e-księgowości, które mogą wesprzeć rozwój Twojej firmy.
Ostatnie wpisy