Precyzja i spryt są tu w cenie – jak wygląda paintball łuczniczy?

Inne
Precyzja i spryt są tu w cenie – jak wygląda paintball łuczniczy?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Archery tag, czyli połączenie paintballa ze strzelaniem z łuku, nieustannie zyskuje w Polsce nowych zwolenników. Co warto wiedzieć o tym nietypowym hobby?

Archery tag w pigułce + zasady gry

Na wstępie warto zaznaczyć, że przed przystąpieniem do gry w archery tag należy przejść krótkie przeszkolenie w zakresie posługiwania się łukiem. Jeśli nigdy nie mieliśmy okazji dzierżyć tej broni i nie nauczymy się z niej korzystać, cała zabawa nie ma większego sensu. Szybko się przekonamy, że nie jest to nic trudnego – znakomitym (jak na realia gry) łucznikiem może być każdy!

W rozgrywce archery tag biorą udział dwie drużyny złożone z około sześciu osób, ale bez problemu można zaprosić do gry również większe grono graczy. Każdy z uczestników otrzymuje profesjonalny łuk i strzały zakończone nakładką, czyli tzw. miękką gąbką. Istotna jest również ochrona w postaci specjalnych masek zakrywających twarz i oczy, do złudzenia przypominających te wykorzystywane w paintballu, oraz ochraniaczy na przedramiona.

Po teoretycznym, praktycznym i w końcu technicznym przygotowaniu możemy przystąpić do zabawy. Celem każdej z dwóch drużyn jest ustrzelenie jak największej liczby zawodników z ekipy przeciwnej. Uczestnicy rozgrywki mogą oczywiście unikać strzałów, np. ukrywać się za rozmieszczonymi na polu dmuchanymi przeszkodami, wśród których wyróżnia się bunkry i bazy. Aby sięgnąć po końcowe zwycięstwo, gracze muszą wykazać się nie lada precyzją, a także zmysłem taktycznym. Wygrywa drużyna, która jako pierwsza wyeliminuje wszystkich rywali.

Archery tag – możliwe urozmaicenia

Jeśli chodzi o format rozgrywki archery tag, to ogranicza nas wyłącznie własna wyobraźnia. W sytuacji gdy chcemy nieco podgrzać atmosferę i zmienić zasady gry, możemy zastosować mnóstwo naprawdę ciekawych wariantów. Poza strzelaniem do przeciwników możemy także ustalić sobie za cel strzelanie do tarczy ustawionej w ich części boiska czy polany. Wygrywa wówczas zespół, który jako pierwszy zestrzeli wszystkie elementy tarczy.

Bardzo często spotykanym dodatkiem jest również konieczność zdobycia flagi zamontowanej w sercu pola walki. Jeśli któremuś z graczy uda się bez szwanku zabrać flagę i dostać się wraz z nią na swoją część pola, jego drużyna może cieszyć się z triumfu. Piękno archery tag polega właśnie na tym, że zasady w bardzo dużym stopniu zależą od samych graczy.

Archery tag – podsumowanie

Archery tag znakomicie sprawdzi się jako sposób spędzenia czasu na zwykłej imprezie, urodzinach czy wyjeździe integracyjnym. Dodatkowo popularny łuczniczy paintball rozwija koordynację ruchową, zacieśnia więzi międzyludzkie i daje możliwość zdobycia nowej umiejętności w postaci strzelania z łuku. A gdyby tego było mało, graczy nie ograniczają wiek, żadne konkretne miejsce i rozgrywka jest całkowicie bezpieczna – także dla najmłodszych. Jeśli więc zwykły paintball nie robi na nas większego wrażenia, być może warto zostać łucznikiem!

Zdj. główne: James Fitzgerald/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne drzwi wejściowe – poradnik dla kupujących
Jak wybrać idealne drzwi wejściowe – poradnik dla kupujących
Odkryj kluczowe kryteria wyboru drzwi wejściowych, dzięki którym zapewnisz swojemu domowi bezpieczeństwo i styl. Wskazówki dla kupujących, jak dokonać tego wyboru.
Wybór odpowiedniego sprzętu do gastronomii – kosze, blendery i kutry w praktyce
Wybór odpowiedniego sprzętu do gastronomii – kosze, blendery i kutry w praktyce
Zobacz, jak wybrać odpowiedni sprzęt do Twojej restauracji. Dowiedz się, dlaczego kosze, blendery i kutry to podstawa wyposażenia każdego lokalu gastronomicznego i jak z nich skutecznie korzystać.
Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?
Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?
Dobór odpowiednich okularów jest bardzo ważny nie tylko ze względów estetycznych, ale również ze względu na zdrowie naszych oczu. Kiedy decydujemy się na zakup nowych okularów, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak styl, rodzaj soczewek, ale także kształt naszej twarzy.
Ostatnie wpisy